Jste magnet na peníze. Otázkou je, jestli peníze přitahujete, nebo odpuzujete…

23. 2. 2016 - Peter Sasín (přeložil David Smička)

Uvažovali jste někdy nad tím, že jste magnet na peníze? Myslíte si, že nejste? Já si myslím, že jím zákonitě jste. A tak jak má magnet dva póly, tak i Vy buď peníze odpuzujete, nebo je přitahujete.

Peníze jsou totiž velmi citlivá a rychle reagující energie. Reagují na Vaše postoje, hodnoty, na Váš přínos a na Vaše cíle ...

jste-magnet-blog

 

Děláte „to” s láskou, nebo pro peníze?

Myslím si, že takto položená otázka má velkou trhlinu. Určitě jste už slyšeli o lidech, kteří dělají věci s láskou. A odmítají za to brát peníze. Protože si řeknou: „Vždyť to dělám s láskou - za to si přece nemůžu vzít peníze...”

To je tvrzení, při kterém se ve mně startuje můj Bullshit-Detektor (Detektor na kraviny). V této větě je totiž nevyřčené, že tito lidé dělají dobré věci, a nechtějí za ně „špatné” peníze.

Já jsem přesvědčen, že můžete dělat věci z láskou A SOUČASNĚ můžete být za to, co děláte, přiměřeně finančně ohodnoceni.

Někteří dokonce podnikají s odporem k penězům

Nedávno jsem četl rozhovor s jedním vydavatelem knih, který jednoznačně a opakovaně tvrdí, že on knihy vydává z lásky ke knihám. On není jako ti, kteří si z knih dělají byznys. On to nedělá pro peníze. Potud tohoto vydavatele ještě chápu. Je to jeho svobodné rozhodnutí. To, co nechápu, je jeho rozhořčení nad „poměry v podnikání”, které v rozhovoru následovalo. Rozhořčení nad tím, že u nás se neplatí (sorry, mám jiné zkušenosti) a že jemu neplatí odběratelé. Že musí vymáhat peníze. Že mu právě z takových důvodů krachuje vydavatelství. A že to neumí těmto „dlužníkům” odpustit. A tohle už nechápu. Nechápu jeho rozhořčení ... Vždyť si tuto situaci způsobuje sám. Jak... ?? Přece svým postojem k penězům. Vždyť tvrdí (a to tvrdí mimochodem v mnoha rozhovorech s médii), že on to nedělá pro peníze.

„Mým úmyslem není soudit jeho - ani žádné jiné postoje. Podle mě beztak neexistují dobré ani špatné postoje. Existují však důsledky našich postojů. A zde je třeba být opravdu bdělý.“

Na začátku článku jsem napsal, že peníze jsou citlivě reagující energie ...

Jak to myslím? Já jsem skutečně přesvědčen, že peníze jsou (jako všechno kolem nás) energie. A je to podle mě druh energie, která reaguje skutečně citlivě a extrémně rychle.

„Peníze reagují na to, jak jste vůči nim nastavení. Vnímají to, jak máte nastavený finanční termostat ve své hlavě.“

Hodně lidí svou práci dělá s vášní a naplno a přesto se odměna nedostavuje.

Je to jako když byste přikládali pod kotel, který máte ve sklepě. A vaše aktivita způsobuje, že kotel se zahřívá. Kotel může být „nažhavený” - jenže když je termostat v domě nastaven na nízkou teplotu, v místnostech bude zima ...

A přesně tak je to s penězi. Jakmile nedokážete uvěřit, že Vám někdo za to, co děláte, skutečně dobře zaplatí, nebo pokud penězi dokonce pohrdáte, tak tím si nastavujete Váš termostat na nízkou teplotu. A kotel ve sklepě může od námahy explodovat. I tak bude „zima”.

Peníze jsou dokonce tak „citlivé”, že nepomůže ani jejich přerozdělení

Existuje předpoklad, že pokud bychom zítra ráno rozdělili všechny peníze tohoto světa všem stejně, tak do dvou let je situace přesně taková jako je dnes.

Protože každý z nás máme svůj termostat nastaven na určitou teplotu. A to způsobí, že nezávisle na tom, kolik peněz dostaneme, peníze buď odpudíme nebo je přitáhneme ještě ve větším.

„Proto lidé, kteří jsou nastavení na mentalitu nedostatku, a vyhrají velkou částku v loterii, o všechny peníze zákonitě přijdou. A často jsou dokonce pak na tom finančně ještě hůř než před výhrou.“

Peníze k Vám proudí tehdy, pokud děláte službu jiným

Mnoho lidí se chová tak, že na peníze myslí, nosí v peněžence různé kartičky s pozitivními informacemi o hojnosti, představují si, jak k nim peníze proudí ... Mimochodem - vše jsou to podle mě dobré strategie.

No a mnohým to přesto nefunguje. Jak to? Opět je to jako s tím kotlem a termostatem. Termostat může být nastaven na miliony... Ale pokud je kotel (Vaše činnost, Váš přínos) studený, bude zase zima ... 🙂

A o tom si poslechněte více ve vysílání NLP Akademie „Jsi magnet na peníze” 🙂

Klikněte na symbol přehrávače....

Přeji Vám podnětný poslech 🙂

foto_peter sasín
foto_peter sasín
Váš NLP trenér a autor bestelleru TRIUMF

Omezující přesvědčení o penězích vznikají (i) prostřednictvím společenské hypnózy o penězích.
Chcete vědět, jak se přeprogramovat na hojnost a bohatství?
V tom vám pomohou znalosti a dovednosti, které Vám předáme na semináři
Tajemství Programování Bohatství

Jak to vidíte Vy?

Podělte se s námi v komentářích.